martie 18, 2014

CADRE DIDACTICE ŞI ŞCOLI PARTENERE

Noi, echipa De-a arhitectura le mulţumim!

2017-2018

DE-A ARHITECTURA ÎN ORAŞUL MEU

ARAD

  1. Diana Perța, Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” Arad
  2. Ana-Mariana Foltean, Școala Gimnazială „Avram Iancu” Arad

ARGEȘ

  1. Adela Bunegru, Şcoala Gimnazială „Vintilă Brătianu” • Ştefăneşti
  2. Otilia Țiroiu, Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” • Pitești
  3. Vasilica Oprișor Şcoala Gimnazială „Ion Pillat” • Pitești

BUCUREȘTI

  1. Iuliana Ionescu, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza” • Constanţa
  2. Cristina Radu, Școala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu” • Constanţa
  3. Liliana Mihai-Radu, Școala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian” • Constanţa
  4. Ecaterina Rupesac, Școala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian” • Constanţa
  5. Luiza Ionescu, Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  6. Nicoleta Spandole, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  7. Liliana Țigău, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  8. Raluca Ciobanu, Şcoala Gimnazială „Anastasia Popescu”
  9. Elena Cristina Petrescu, Școala Gimnazială nr. 192
  10. Andreea Ene, Şcoala Centrală Bucureşti
  11. Mihaela Mariana Mocanu, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  12. Liliana Mihai, Şcoala Gimnazială „Ferdinand I”
  13. Minodora Vulpe, Şcoala Gimnazială „Ferdinand I”
  14. Mirela Crețu Școala, Gimnazială nr. 195
  15. Alina Mariana Pintilii, Școala Gimnazială nr.165
  16. Florentina Ruiu Școala, Gimnazială nr. 113
  17. Gabriela Andriescu, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  18. Luminiţa Dulgheru, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  19. Cristina Daniela Neagu, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  20. Georgeta Dumitru, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  21. Alina Veronica Bîrleanu, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  22. Ileana Neagu, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  23. Carmen-Daniela Turcanu, Școala Gimnazială nr. 197
  24. Alexandru Viorica, Școala Gimnazială „Sfinții Constantin și Elena”
  25. Irina Vasile, SOS Satele Copiilor România

BISTRIȚA-NĂSĂUD

  1. Veturia Seserman, Şcoala Gimnazială „Grigore Silaşi Beclean” • Beclean

BRAȘOV

  1. Ioana Chihaia, Liceul Teoretic „Andrei Mureşanu” • Brașov
  2. Nicoleta Sefcenco, Liceul Tehnologic „Victor Jinga” • Săcele
  3. Olivia Noemi Pop, Școala Gimnazială „Prof. Dr. Ioan Cerghit” • Hârseni

BUZĂU

  1. Maria Manta Şcoala Gimnazială „Dumitru I. Ionescu” • Comuna Calvini
  2. Otilia Gavriloiu Liceul Teoretic „Radu Vlădescu” • Pătârlagele
  3. Daniela Ioana Lupu Şcoala Gimnazială „Dumitru I. Ionescu” • Sat. Bâscenii de Jos, Comuna Calvini
  4. Mihaela-Laura Mihai Şcoala Gimnazială „Dumitru I. Ionescu” • Sat. Bâscenii de Jos, Comuna Calvini
  5. Profira Enache Școala Gimnazială Cernătești • Comuna Cernătești

CARAȘ SEVERIN

  1. Rozalia Arnăutu, Școala Gimnazială Romul Ladea • Oravița

CLUJ

  1. Gianina Vanca, Colegiul Național „Emil Racoviță” • Cluj-Napoca
  2. Adina Achim , Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca
  3. Olga Marincaș, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca

CONSTANȚA

  1. Iuliana Ionescu, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza” • Constanţa
  2. Cristina Radu, Școala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu” • Constanţa
  3. Liliana Mihai-Radu, Școala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian” • Constanţa
  4. Ecaterina Rupesac, Școala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian” • Constanţa

DÂMBOVIȚA

  1. Adelina Enache Școala Gimnazială Crevedia • Crevedia

DOLJ

  1. Margareta Cercelaru Școala Gimnazială „Nicolae Romanescu” • Craiova

ILFOV

  1. Ana Trancan Școala Explore 100 • Comuna Mogoşoaia
  2. Ioana Drăguţ Școala Explore 100 • Comuna Mogoşoaia
  3. Florenţa Nicoleta Enache Școala gimnazială „Mihai Eminescu” • sat Ghermănești, com. Snagov

IAȘI

  1. Angela Rotaru, Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” • Pașcani
  2. Teodora Olaru, Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii „Gh. Mârzescu” • Iași
  3. Neculai Bazdaga, Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”• Iași

MARAMUREȘ

  1. Cristina Walter, Colegiul de Arte • Baia Mare
  2. Cristina Ardelean, Liceul Pedagogic „Regele Ferdinand” • Sighetu-Marmaţiei
  3. Mariana Ștețco, Liceul Pedagogic „Regele Ferdinand” • Sighetu-Marmaţiei

MUREȘ

  1. Simona Nistor, Gimnazială „Friedrich Schiller” • Târgu-Mureş
  2. Maria Crișan, Școala Gimnazială Cașva • Caşva

PRAHOVA

  1. Cristina Georgescu Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil”• Ploiești

SIBIU

  1. Lidia Mihu, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  2. Gabriela Han, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  3. Anca Balaban, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  4. Manuela Vrancea, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu

SUCEAVA

  1. Adina-Maria Pop, Școala Gimnazială Preutești • Preuteşti
  2. Elena Simona Covrig, Şcoala Gimnazială Bucşoaia • Frasin

TIMIȘ

  1. Oana Andrada Sorca, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  2. Ondina Crunţeanu Timișoara Şcoala Gimnazială Nr. 19 „Avram Iancu” • Timișoara
  3. Dorina Lobonț, Colegiul Național Bănățean• Timișoara
  4. Iuliana Ceapsa, Colegiul Național Bănățean • Timișoara
  5. Maria Vărgatu, Liceul Pedagogic „Carmen Sylva”• Timișoara
  6. Elena Valeria Staszny, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau”• Timișoara
  7. Liliana Szolosi, Liceul Teoretic „William Shakespeare” • Timișoara
  8. Simona Berghin, Clubul Copiilor • Lugoj
  9. Tiberiu Olah, Clubul Copiilor • Lugoj

VASLUI

  1. Daniela Marcuță, Școala Gimnazială „Iorgu Radu” • Bârlad

VÂLCEA

  1. Diana Duinea , jud. Vâlcea Colegiul Naţional de Informatică „Matei Basarab” • Râmnicu Vâlcea
  2. Ivona Paraschiv, Şcoala Gimnazială „Take Ionescu” • Râmnicu Vâlcea

DE-A ARHITECTURA MINI

ALBA

  1. Ana Petruț, Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” • Aiud

ARGEȘ

  1. Simona Elena Voiculescu, Școala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” • Câmpulung-Muscel
  2. Georgeta Emanuela, Dicu Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” • Pitești
  3. Florina Stoica, Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” • Pitești
  4. Daniela Stan,a Școala Gimnazială „Adrian Paunescu” • Pitești
  5. Carmen Ionela Ungureanu, Școala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” • Câmpulung-Muscel

BUCUREȘTI

  1. Finica Rotaru, Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  2. Cătălina Mirela, Ganea Școala Gimnazială nr. 195
  3. Adriana Nicolae, Şcoala Gimnazială „Herăstrău”
  4. Cristina Iliescu, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  5. Gabriela Smuleac, Școala Gimnazială nr. 195
  6. Nadia Bârsan, Liceul Teoretic „Ion Barbu”
  7. Anca Male,a Școala Gimnazială nr. 131
  8. Ana Coman, Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  9. Daniela Claudia Bogza, Școala Gimnazială nr. 46
  10. Cristina Maria Mateescu, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  11. Nicoleta Morogan, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  12. Ion Vergu, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  13. Doina Petreanu, Școala Gimnazială nr. 307
  14. Mariana Barac, Școala Gimnazială nr. 195
  15. Ileana Sincu, Școala Gimnazială nr. 195
  16. Daniela David, Școala Gimnazială „Leonardo da Vinci”
  17. Andra Roxana Anghe,l Școala Gimnazială nr. 86
  18. Nicoleta Nicolescu, Școala Gimnazială „Federico García Lorca”
  19. Monica Margarit-Baraitaru, Școala Gimnazială „I. G. Duca”
  20. Marilena Nedelcu, Școala Gimnazială nr. 169

BISTRIȚA NĂSĂUD

  1. Ileana Cristea, Şcoala Gimnazială „Grigore Silaşi” • Beclean

BRAȘOV

  1. Maria-Ana Mitrofan, Liceul Teoretic „Andrei Mureşanu” • Brașov
  2. Cristina Beldiman, Liceul Teoretic „Andrei Mureşanu” • Brașov
  3. Alina Raluca Bănucu, Școala Gimnazială nr. 12 • Brașov
  4. Mihaela Mareș, Școala Gimnazială nr. 12 • Brașov
  5. Gabriela Rășcanu, Școala Gimnazială nr. 3 • Brașov
  6. Elena-Mihaela Stoica, Școala Gimnazială nr. 3 • Brașov
  7. Csilla-Maria Hosszu, Școala Gimnazială nr. 3 • Brașov
  8. Diana Andreescu, Școala Gimnazială nr. 3 • Brașov
  9. Silvia Cabel, Școala Gimnazială „Ovid Densușianu” • Făgăraș
  10. Carmen Sîrb, Școala Gimnazială „Ovid Densușianu” • Făgăraș
  11. Gabriela Cocan, Școala Gimnazială „Ovid Densușianu” • Făgăraș

BRĂILA

  1. Aurelia Basliu, Școala Gimnazială Urleasca • Brăila

BUZĂU

  1. Elena Nela Codescu, Liceul Teoretic „Radu Vlădescu” • Pătârlagele
  2. Carmen Ştefănescu, Liceul Teoretic „Radu Vlădescu” • Pătârlagele
  3. Viorica-Elena Codescu, Şcoala Gimnazială „Dumitru I. Ionescu” •  Bâscenii de Jos, Comuna Calvini
  4. Mariana Pruteanu, Școala Gimnazială Grebănu • Comuna Grebănu

CONSTANȚA

  1. Claudia Codreanu, Colegiul Național de Arte „Regina Maria”•  Constanţa
  2. Gina Dima, Școala Gimnazială nr. 3 „Ciprian Porumbescu” • Constanţa
  3. Camelia Buruiană, Școala Gimnazială nr. 37 • Constanţa

CLUJ

  1. Adina Cosmina Micu, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca
  2. Maria Eugenia Mureșan, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca
  3. Dana Coldea, Seminarul Teologic Ortodox • Cluj-Napoca
  4. Roxana-Maria Câlea, Seminarul Teologic Ortodox • Cluj-Napoca

DÂMBOVIȚA

  1. Luminiţa Neagu, Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul” • Târgoviște
  2. Irina Pîrvan, Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul” • Târgoviște

DOLJ

  1. Simona Marinescu Şcoala Gimnazială Particulară „Ethos” • Craiova

GALAȚI

  1. Ilinca Bira, Școala Gimnazială „Elena Doamna” • Tecuci
  2. Gabriela Bratu, Școala Gimnazială „Elena Doamna” • Tecuci
  3. Adriana Silvica Lefter, Școala Gimnazială „Elena Doamna” • Tecuci
  4. Monica Cecilia Păduraru, Școala Gimnazială nr. 7 • Galaţi

GORJ

  1. Mihaela Bolborea Școala Gimnazială nr. 3 • Rovinari

HUNEDOARA

  1. Viorica Petronela Luncan, Colegiul Tehnic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” • Deva
  2. Adelina Florentina Stănculescu, Colegiul Tehnic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” • Deva

ILFOV

  1. Maria Popescu, Școala Gimnazială nr. 3 • Silistea Snagovului, comuna Gruiu

IAȘI

  1. Monalisa Gabriela Văduva, Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” • Iași
  2. Livia Crăciun, Școala Gimnazială „Otilia Cazimir” • Iași

OLT

  1. Liliana Chera Școala Gimnazială Pârșcoveni • Olari, comuna Pârscoveni

PRAHOVA

  1. Grațiela Vișan Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul” • Boldești-Scăieni

MARAMUREȘ

  1. Mihaela Todașcă, Școala Gimnazială Nicolae Iorga • Baia Mare
  2. Dorina Grigo,r Liceul Pedagogic „Regele Ferdinand” • Sighetu-Marmaţiei
  3. Adela Munteanu, Școala Gimnazială „Nichita Stănescu” • Baia Mare

SIBIU

  1. Iulia Șerban, Școala Gimnazială nr. 7 • Mediaș
  2. Elena Săliștean, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  3. Mirela Alexandra Şandru, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu

TIMIȘ

  1. Brigite Szokob, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  2. Mirela Scorțescu, Școala Gimnazială nr. 30 • Timișoara
  3. Alina Rumega, Școala Gimnazială nr. 30 • Timișoara
  4. Daniela Elena Cuzman, Școala Gimnazială nr. 30 • Timișoara
  5. Felicia Cristina Popovici, Liceul Teoretic „Grigore Moisil” • Timișoara
  6. Oana Suzana Marinescu, Liceul Teoretic „Grigore Moisil” • Timișoara
  7. Anca Varjan-Popescu, Liceul Teoretic „Grigore Moisil” • Timișoara
  8. Dana Boitos, Liceul Teoretic „J. L. Calderon”• Timișoara
  9. Alexandrina Bradea, Liceul Teoretic „J. L. Calderon” • Timișoara
  10. Camelia Monica Stănescu, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  11. Simona Berghin, Clubul Copiilor Lugoj • Lugoj
  12. Tiberiu Olah, Clubul Copiilor Lugoj • Lugoj
  13. Daniela-Elena Tămaș, Școala Gimnazială „Dimitrie Țichindeal” • Becicherecu Mic

DE-A ARHITECTURA ÎN ȘCOALA MEA

BUCUREȘTI

  1. Liliana Matasariu Colegiul Național „Sfântul Sava”

BRAȘOV

  1. Mariana Dumencu Liceul Vocațional de Arte Plastice „Hans Mattis Teutsch” • Brașov

CLUJ

  1. Corina Drocaș Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă • Cluj-Napoca
  2. Adriana Mirela Bătinaș Colegiul Naţional „George Coşbuc” • Cluj-Napoca

DOLJ

  1. Alina Cristuinea Școala Primară Terraveda • Craiova

VASLUI

  1. Andreea Profiri-Giurgea Şcoala Gimnazială „Gheorghe Cioată” • Todireşti

2016-2017

DE-A ARHITECTURA ÎN ORAŞUL MEU

ARGEȘ

  1. Adela BUNEGRU, Şcoala Gimnazială „Vintilă Brătianu” • Ştefăneşti
  2. Maria Daniela NIȚĂ, Școala Gimnazială nr. 1 • Costeşti

BUCUREȘTI

  1. Magdalena COJOCEA, Școala Gimnazială nr. 5
  2. Georgeta ȘERBAN, Gimnazială nr. 5
  3. Luiza IONESCU, Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  4. Andreea Elena BARBU, Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi”
  5. Oana Diana IONESCU, Şcoala Gimnazială nr. 49
  6. Maria MIHAI, Şcoala Gimnazială „Ferdinand I”
  7. Aurica PÎNZARIU, Şcoala Gimnazială „Ferdinand I”
  8. Aurica PENA, Şcoala Gimnazială „Ferdinand I”
  9. Roxana PRICOPE, Şcoala Gimnazială „Anastasia Popescu”
  10. Nicoleta SPANDOLE, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  11. Liliana ȚIGĂU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  12. Ana Maria POPA, Școala Gimnazială nr. 195
  13. Gina FLOREA, Şcoala Gimnazială nr. 97
  14. Victoria PĂDURARU, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  15. Maria Cristina APĂTEAN, Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși”
  16. Cristina Laura BURLAN, Școala Gimnazială nr. 17 „Pia Brătianu”
  17. Ruxandra PELE, Școala Gimnazială nr. 17 „Pia Brătianu”
  18. Daniela Mariana CHINDEA, Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  19. Cristina Maria MATEESCU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  20. Ioana Simona AVRIGEANU, Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși”
  21. Irina Rodica GHINEA, Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși”

BISTRIȚA-NĂSĂUD

  1. Florina Narcisa VLASIN, Şcoala Gimnazială nr. 1 • Bistrița Năsăud
  2. Andreea Cosmina PATRAS, Şcoala Gimnazială nr. 1 • Bistrița Năsăud

BRAȘOV

  1. Alina TUDOR, Școala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov
  2. Laura DIMA, Școala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov
  3. Anca VLAD, Școala Gimnaziala nr. 12 • Brașov
  4. Georgeta Maria COLȚOFEANU, Liceul Teoretic „Petru Rareș” • Feldioara
  5. Bogdana GRAPĂ, Școala Gimnazială Cristian • Cristian
  6. Lavinia GHIMBĂȘAN, Școala Gimnazială Cristian • Cristian
  7. Georgeta Mioara BANU, Școala Gimnazială „Prof. Dr. Ioan Cerghit” • Hârseni
  8. Lenuța Mirela MANTA, Școala Gimnazială „Prof. Dr. Ioan Cerghit” • Hârseni
  9. Gabriela COCAN, Școala Gimnazială „Ovid Densusianu” • Făgăraș

BUZĂU

  1. Viorica CODESCU, Şcoala Gimnazială „Dumitru I. Ionescu” • Calvini
  2. Maria MANTA, Şcoala Gimnazială „Dumitru I. Ionescu” • Calvini

CĂLĂRAȘI

  1. Daniela CONSTANTINESCU, Școala Gimnazială „Spiru Haret” • Oltenița
  2. Mihaela FĂRCĂŞANU, Școala Gimnazială „Spiru Haret” • Oltenița

CLUJ

  1. Iulia-Cosmina TĂMAŞ, Seminarul Teologic Ortodox • Cluj Napoca
  2. Aurelia BOGDAN, Școala Gimnazială „Ioan Bob” • Cluj Napoca
  3. Ioana Loredana POP, Liceul Teoretic „N. Bălcescu” • Cluj Napoca
  4. Cristina CHIFOR, Liceul Teoretic „N. Bălcescu” • Cluj Napoca
  5. Reghina LISCAN, Liceul Teoretic „N. Bălcescu” • Cluj Napoca
  6. Ioana-Maria CÂMPEAN, Liceul Teoretic „N. Bălcescu” • Cluj Napoca
  7. Corina DROCAȘ, Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă • Cluj Napoca

CONSTANȚA

  1. Elena BABAȘCU, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza” • Constanța
  2. Iuliana IONESCU, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza” • Constanța
  3. Cătălina DUMBRAVĂ, Școala Gimnazială nr. 10 „Mihail Koiciu” • Constanța

ILFOV

  1. Livia MATEI, Școala Explore 100 • Mogoșoaia

IAȘI

  1. Lenuţa POPA, Liceul Teoretic Waldorf • Iași
  2. Ramona Elena LUNCANU, Școala Gimnazială „C-tin Langa” • Miroslava
  3. Irina FRUNZĂ, Școala Gimnazială „C-tin Langa” • Miroslava
  4. Dorina BRAN, Școala Gimnazială „C-tin Langa” • Miroslava
  5. Daniela MOCANU, Școala Gimnazială „C-tin Langa” • Miroslava
  6. Ilona CIUBOTARIU, Școala Gimnazială Poieni • Schitu Duca
  7. Sabina COCIORVĂ, Școala Gimnazială Poieni • Schitu Duca

MARAMUREȘ

  1. Cristina ARDELEAN, Liceul Pedagogic „Regele Ferdinand” • Sighetu Marmatiei
  2. Cristina WALTER, Liceul de Arte • Baia Mare

OLT

  1. Liliana CHERA, Școala Gimnazială Pârșcoveni • sat Olari, comuna Pârscoveni

SIBIU

  1. Manuela VRANCEA, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  2. Gabriela HAN, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  3. Anca BALABAN, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  4. Lidia MIHU, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  5. Viora ROZOREA, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  6. Silvana – Olivia VALKO, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  7. Ioan BĂDILĂ, Colegiul Naţional „Octavian Goga” • Sibiu
  8. Stela POTCOVEL, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu
  9. Corina Ioana MOHANU, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu

TIMIȘ

  1. Daniela Elena CUZMAN, Școala Gimnazială nr. 30 • Timișoara
  2. Mirela SCORTESCU, Școala Gimnazială nr. 30 • Timișoara
  3. Aura GHIRASIM, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  4. Gabriela WOLFER, , Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  5. Georgeta NOVACOVICI, Școala Gimnazială nr. 24 • Timișoara
  6. Claudia KUBIK, Școala Gimnazială nr. 24 • Timișoara
  7. Camelia SOPORAN, Liceul Teoretic Grigore Moisil • Timișoara
  8. Liliana ANTAL, Liceul Teoretic David Voniga • Giroc
  9. Simona BERGHIN, Clubul Copiilor • Lugoj

VÂLCEA

  1. Doina VIZANTIE, Şcoala Gimnazială nr. 13 • Râmnicu-Vâlcea
  2. Ileana RADU, Şcoala Gimnazială nr. 13 • Râmnicu-Vâlcea
  3. Adeluța Georgiana GHERGHINESCU, Școala Gimnazială „Costea Marinoiu” • Ocnele Mari

DE-A ARHITECTURA MINI

ARGEȘ

  1. Otilia ȚÎROIU, Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” • Pitești

BUCUREȘTI

  1. Georgeta DICULESCU, Școala Gimnazială nr. 5
  2. Cosmina Maria FÎNTÎNERU, Școala Gimnazială nr. 5
  3. Mădălina SAVA, Școala Gimnazială nr. 5
  4. Cristina ȘERBAN, Școala Gimnazială nr. 5
  5. Adriana NICOLAE, Şcoala Gimnazială „Herăstrău”
  6. Andreea ENE, Şcoala Centrală Bucureşti
  7. Cristina ILIESCU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  8. Nicoleta NEDELESCU, Şcoala Gimnazială „Anastasia Popescu”
  9. Anca MALEA, Școala Gimnazială nr. 131
  10. Daniela OSTAFE, Școala Gimnazială nr. 131
  11. Claudia CHIRU, Școala Gimnazială nr. 195
  12. Gabriela SMULEAC, Școala Gimnazială nr. 195
  13. Gabriela ANDRIESCU, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  14. Luminiţa DULGHERU, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  15. Georgeta DUMITRU, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  16. Cristina Daniela NEAGU, Școala „Gimnazială Mircea Sântimbreanu”
  17. Nadia BÂRSAN, Liceul Teoretic „Ion Barbu”
  18. Magdalena COJOCEA, Școala Gimnazială nr. 5
  19. Ioana TARĂU, Școala Gimnazială nr. 5
  20. Elena Cristina PETRESCU, Școala Gimnazială nr. 192
  21. Finica ROTARU, Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  22. Mihaela Mariana MOCANU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  23. Cătălina Mirela GANEA, Școala Gimnazială nr. 195
  24. Alina Mariana PINTILII, Școala Gimnazială nr.165

BRAȘOV

  1. Laura PIROS, Școala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov
  2. Adina Monica VIRA, Școala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov
  3. Elena-Aurica BALINT, Școala Gimnazială nr. 13 • Brașov
  4. Elena Luminița VARVARA, Școala Gimnazială nr. 13 • Brașov
  5. Elisabeta Maria MÎNECUȚĂ, Școala Gimnazială nr. 27 „Anatol Ghermanschi” • Brașov
  6. Carmina VAKULOVSKI, Liceul Teoretic „Andrei Mureșanu” • Brașov
  7. Iuliana IVAN, Liceul Teoretic „Petru Rareș” • Feldioara
  8. Elena OSALCIUC, Școala Gimnazială „Ovid Densusianu” • Făgăraș
  9. Georgeta FLOREA, Școala Gimnazială „Ovid Densusianu” • Făgăraș

CĂLĂRAȘI

  1. Erna BUGA, Școala Gimnazială „Lucian Pavel” • Oltenița

CONSTANȚA

  1. Cristina RADU, Școala Gimnazială nr. 16 cMarin Ionescu Dobrogianu” • Constanța

ILFOV

  1. Maria POPESCU, Școala Gimnazială nr. 3 • Gruiu

IAȘI

  1. Adina Mirela COVASNEAU, Scoala Primară nr.2 Todirești • Todirești
  2. Luminița PUIU, Școala cu clasele I-VIII Todirești • Todirești
  3. Luminița MUNTENESCU, Școala Gimnazială nr. 1 Todirești • Todirești
  4. Marcela SÎRBULESCU, Școala Gimnazială „C-tin Langa” • Miroslava
  5. Eugenia NOUR, Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” • Pașcani
  6. Neculai BAZDAGA, Scoala Gimnazială „Ștefan Bărsănescu” • Iași

MARAMUREȘ

  1. Mariana ȘTEȚCO, Liceul Pedagogic „Regele Ferdinand” • Sighetu-Marmației

SIBIU

  1. Elena SĂLIȘTEAN, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  2. Mirela ȘANDRU, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu
  3. Camelia CIORA, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  4. Cornelia MOȘNEAG, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  5. Bianca ENE, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  6. Georgeta RAULEA, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  7. Călin GĂVOZDEA, Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” • Sibiu
  8. Mihaela Olivia SCHITEA, Școala Gimnazială „Ion Luca Caragiale” • Sibiu
  9. Mihaela BODEA, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu

TIMIȘ

  1. Karina PREOTESOIU, Colegiul Naţional Bănăţean • Timișoara
  2. Dorina-Maria LOBONȚ, Colegiul Naţional Bănăţean • Timișoara
  3. Maria VĂRGATU, Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” • Timișoara
  4. Brigite SZOKOB, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  5. Elena Valeria STASZNY, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara

TULCEA

  1. Viorica CAMBURU, Şcoala Gimnazială „Alexandru Ciucurencu” • Tulcea

DE-A ARHITECTURA ÎN ȘCOALA MEA

BUCUREȘTI

  1. Doina CUCU, Școala Gimnazială nr. 17 „Pia Brătianu”
  2. Mihaela PETRE, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  3. Ana Maria DUCEAC, Şcoala Gimnazială „Anastasia Popescu”
  4. Alexandra GHIȚĂ, Școala Gimnazială nr. 92
  5. Petra IVAN, Școala Gimnazială nr. 92
  6. Monica GOLEA, Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu”

2015-2016

DE-A ARHITECTURA ÎN ORAŞUL MEU

ARAD

  1. Carmen AVRAM, Colegiul Naţional „D. Tichindeal” • Arad
  2. Irina HENȚ, Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” • Arad
  3. Cristian SZABO, Colegiul Naţional „Elena Ghiba Birta” • Arad

ARGEȘ

  1. Mariana BARUȚĂ, Școala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” • Câmpulung Muscel
  2. Emanuela DICU, Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” • Pitești
  3. Dana FLORESCU, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” • Pitești
  4. Florina STOICA, Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” • Pitești

BACĂU

  1. Maria OJOG, Colegiul Naţional „Ferdinand I” • Bacău
  2. Gabriela VELICHE, Şcoala nr. 18 „Spiru Haret” • Bacău

BRAȘOV

  1. Alina BĂNUCU, Şcoala Gimnazială nr. 12 • Brașov
  2. Gabriela COCAN, Şcoala Gimnazială „Ovid Densusianu” • Făgăraş
  3. Mariana ERCUȘ, Şcoala Gimnazială Cristian • Cristian
  4. Adela MARINA, Şcoala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov
  5. Mariana PALER, Şcoala Gimnazială „Ovid Densusianu” • Făgăraş
  6. Lucia PEPINE, Şcoala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov
  7. Loredana PETCU, Şcoala Gimnazială nr. 13 • Brașov
  8. Marilena PLATON, Şcoala Gimnazială nr. 9 „Nicolae Orghidan” • Brașov
  9. Camelia ȘTEFAN, Liceul „Andrei Mureșianu” • Brașov
  10. Silvia ZEIMES, Şcoala Gimnazială nr. 12 • Brașov

BRĂILA

  1. Loredana ISTRATE, Liceul de Arte „Hariclea Darclee” • Brăila
  2. Simona SECIU, Liceul de Arte „Hariclea Darclee” • Brăila

BUCUREȘTI

  1. Ioana Simona AVRIGEANU, Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși”
  2. Dana Cristina BĂLĂTICĂ, Școala Gimnazială nr. 5 „Corneliu Popescu”
  3. Valentina BĂLȘEANU, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  4. Cornelia BĂȚĂUȘ, Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși”
  5. Cristina Laura BURLAN, Școala Gimnazială nr. 17 „Pia Brătianu”
  6. Irina BLUDOFSCHI, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  7. Daniela Mariana CHINDEA, Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  8. Magdalena COJOCEA, Școala Gimnazială nr. 5 „Corneliu Popescu”
  9. Elena CÎMPEANU, Școala Gimnazială nr. 194 „Marin Sorescu”
  10. Ana Maria CREȚU, Liceul Teoretic Waldorf
  11. Mioara CRISTEA, Școala Gimnazială „Luceafărul”
  12. Irina Rodica GHINEA, Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși”
  13. Mariana GHINESCU, Liceul Greco-Catolic „Timotei Cipariu”
  14. Florentina IORGA, Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  15. Anca MALEA, Școala Gimnazială nr. 131
  16. Cristina MERDESCU, Școala Gimnazială „Maria Rosetti”
  17. Cristina Maria MATEESCU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  18. Nicoleta MOROGAN, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  19. Sandra MUSTĂCESCU, Liceul Teoretic Bilingv „Ita Wegman”
  20. Ruxandra PELE, Școala Gimnazială nr. 17 „Pia Brătianu”
  21. Georgeta POPESCU, Școala Gimnazială nr. 194 „Marin Sorescu”
  22. Cristina SORA, Școala Gimnazială nr. 5 „Corneliu Popescu”
  23. Ion VERGU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”

CONSTANȚA

  1. Georgeta APOPEI, Şcoala Gimnazială „Nicolae Tonitza” • Constanța
  2. Alina Louisa DUREA, Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu” • Constanța
  3. Mihaela EPIFAN, Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu” • Constanța
  4. Aina Mariana MARINESCU, Şcoala Gimnazială nr. 1 • Eforie Nord

CLUJ

  1. Maria Cornelia CÂMPEAN, Liceul Teoretic „Gheorghe Şincai” • Cluj-Napoca
  2. Ioana-Maria CÂMPEAN, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca
  3. Corina DROCAŞ, Centrul Şcolar Pentru Educaţie Incluzivă • Cluj-Napoca
  4. Adina-Cosmina MICU, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca
  5. Eugenia-Maria MUREȘAN, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca
  6. Liliana Elena ŞANDOR, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca
  7. Semida-Adina ȘUTEU, Liceul Teoretic „Pavel Dan” • Cluj-Napoca
  8. Silvia-Monica TĂMAȘ, Școala Gimnazială nr.1 • Dej
  9. Bogdan TEOFIL, Școala Gimnazială „Ioan Bob” • Cluj-Napoca
  10. Maria Magdalena VALEA, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca

COVASNA

  1. Doina GHEORGHINCA, Colegiul Naţional „Mihai Viteazul” • Sfântu Gheorghe

DOLJ

  1. Alina CRISTUINEA, Școala Primară Terraveda • Craiova

HUNEDOARA

  1. Lenuța ARMEAN, Liceul de Arte „Sigismund Toduta” • Deva

IAȘI

  1. Maria ANTON, Şcoala „Varlaam Mitropolitul” (şcoală privată) • Iași
  2. Sabina COCIORVĂ, Şcoala Gimnazială Poieni • Schitu Duca
  3. Simona MARINICA, Şcoala „Varlaam Mitropolitul” (şcoală privată) • Iași
  4. Irina MINCA, Liceul Teoretic Waldorf• Iași
  5. Daniela MOCANU, Şcoala Gimnazială „Colonel C. Langa” • Miroslava
  6. Lenuţa POPA, Liceul Teoretic Waldorf• Iași
  7. Marcela SÎRBULESCU, Şcoala Gimnazială „Colonel C. Langa” • Miroslava

ILFOV

  1. Ștefana ILIE, Școala Gimnazială nr. 1 • Gruiu

OLT

  1. Liliana CHERA, Școala Gimnazială Priscoveni • Olari

PRAHOVA

  1. Alina Maria NICA, Școala Gimnazială „Grigore Moisil” • Ploiești

MARAMUREȘ

  1. Carmen COVIZA, Liceul de Arte • Baia Mare
  2. Alina ARDELEAN, Școala Gimnazială „George Coșbuc” • Sighetul Marmaţiei
  3. Mirela Rodica RADU, Școala Gimnazială „Dr. Ioan Mihalyi de Apșa” • Sighetul Marmaţiei

NEAMȚ

  1. Ştefania Cecilia COBZARU, Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” • Săbăoani
  2. Maria LEVARDA, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” • Roman

SIBIU

  1. Mădălina ȘFAGĂU, Şcoala Rîu Sadului • Rîu Sadului
  2. Simona CONȚ, Școala Gimnazială nr. 18 • Sibiu
  3. Luminița GOGA, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  4. Henriette GUIB, Colegiul Naţional „Octavian Goga” • Sibiu
  5. Anneliese HELTMANN, Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” • Sibiu
  6. Corina Ioana MOHANU, Școala Gimnazialâ „Regina Maria” • Sibiu
  7. Monica NARTEA, Școala Gimnazială nr. 2 • Sibiu
  8. Liliana PRESĂCAN, Școala Gimnazială nr. 2 • Sibiu
  9. Lenuța Nela ȘUFANĂ, Școala Gimnazială nr. 18 • Sibiu
  10. Viorica TÎRZIU, Şcoala Gimnazială „G.D. Teutsch” • Agnita
  11. Silvana-Olivia VALKO, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  12. Simona VONICA, Colegiul Național „Octavian Goga” • Sibiu

TIMIȘ

  1. Georgeta Gina BARNA, Liceul Teoretic „David Voniga” • Giroc
  2. Viorica BILIUȚĂ, Şcoala Gimnazială nr. 16 • Timișoara
  3. Ramona BORCOVICI, Şcoala Gimnazială nr. 25 • Timișoara
  4. Eleonora CIOBAN, Liceul Teoretic „Jean Luis Calderon” • Timișoara
  5. Iasmina DĂESCU, Colegiul Naţional Bănăţean • Timișoara
  6. Elita DOGAR, Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” • Timișoara
  7. Mariana INDRIEȘ, Liceul „Grigore Moisil” • Timișoara
  8. Claudia KUBIK, Şcoala Gimnazială nr. 24 • Timișoara
  9. Daniela MALANCIUC, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  10. Nicoleta NECULIȚĂ, Şcoala Gimnazială nr. 6 • Timișoara
  11. Georgeta NOVACOVICI, Şcoala Gimnazială nr. 24 • Timișoara
  12. Cristina PALOȘ, Şcoala Gimnazială Sînandrei • Sînandrei
  13. Ghertrude PLETTLINGER, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  14. Simona ROMAS, Şcoala Gimnazială nr. 25 • Timișoara
  15. Mirela SCORȚESCU¸ Şcoala Gimnazială nr. 30 • Timișoara
  16. Camelia SOPORAN, Liceul „Grigore Moisil” • Timișoara
  17. Gabriela WOLFER, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara

VÂLCEA

  1. Cristina Maria PROTEASA, Şcoala Gimnazială „Costea Marinoiu” • Ocnele Mari
  2. Ileana RADU, Şcoala Gimnazială nr. 13 • Râmnicu Vâlcea
  3. Doina VIZANTIE, Şcoala Gimnazială nr. 13 • Râmnicu Vâlcea

DE-A ARHITECTURA MINI

ARGEȘ

  1. Otilia ȚÎROIU, Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” • Pitești
  2. Simona Elena VOICULESCU, Școala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” • Câmpulung Muscel

BRAȘOV

  1. Daniela MOLDOVEANU, Școala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov
  2. Cosmina VASII, Școala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov

BUCUREȘTI

  1. Daniela DAMIAN, Școala Gimnazială nr. 205 „Adrian Păunescu”
  2. Cătălina MIRELA GANEA, Școala Gimnazială „Hamburg” (fostă nr. 195)
  3. Luiza IONESCU, Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”
  4. Mihaela Mariana MOCANU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  5. Victoria PĂDURARU, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu”
  6. Elena Cristina PETRESCU, Școala Gimnazială nr. 192
  7. Alina Mariana PINTILII, Școala Gimnazială nr. 165
  8. Finica ROTARU (DÂDĂL), Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  9. Nicoleta SPANDOLE, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  10. Ioana TARĂU, Școala Gimnazială nr. 5 „Corneliu Popescu”
  11. Liliana ȚIGĂU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  12. Livia MATEI, Școala Explore 100 • Mogoşoaia

OLT

  1. Violeta BRÎNZAN, Școala Gimnazială „Gheorghe Magheru” • Caracal
  2. Gheorghița GRIGORE, Școala Gimnazială „Gheorghe Magheru” • Caracal
  3. Nadia-Sorina GROZĂVESCU, Școala Gimnazială „Gheorghe Magheru” • Caracal
  4. Nicoleta ILIESCU, Școala Gimnazială „Gheorghe Magheru” • Caracal

MARAMUREȘ

  1. Loredana COVACI, Școala Gimnazială „I. L. Caragiale” • Baia Mare
  2. Ioana HOCHIA, Liceul de Arte • Baia Mare

MUREȘ

  1. Diana Carmen ALEXANDRU, Școala Gimnazială Europa • Târgu Mureș
  2. Maria CRIȘAN, Școala Primară Cașva • Caşva

SIBIU

  1. Mihaela BODEA, Școala cu clasele I-VIII nr. 4 • Sibiu
  2. Renate GOLUMBOVICI, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu
  3. Lidia MIHU, Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” • Sibiu

TIMIȘ

  1. Patricia Anamaria ALBON, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  2. Delia FLORESCU, Colegiul Naţional Bănăţean • Timișoara
  3. Constantin GUȚU, Colegiul Naţional de Artă „Ion Vidu” • Timișoara
  4. Ana NAGY, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  5. Elena Valeria STASZNY, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  6. Gyongyi SZUCS, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara

DE-A ARHITECTURA ÎN ȘCOALA MEA

BUCUREȘTI

  1. Luminita MOISE, Şcoala Superioară Comercială „Nicolae Kretzulescu”
  2. Ruxandra CRISTEA, Şcoala Superioară Comercială „Nicolae Kretzulescu”

CLUJ

  1. Manuela GALEA, Colegiul National „Emil Racoviţă” • Cluj-Napoca

TIMIȘ

  1. Eugenia DRĂGOI-BANCIU, Liceul de Arte Plastice Timişoara

DE-A ARHITECTURA LA GRĂDINIȚĂ

BRAȘOV

  1. Ana BARBU, Grădiniţa nr. 17 „Marinică” • Brașov
  2. Carmen BRAD, Grădiniţa nr. 2 • Brașov
  3. Mihaela IVAN, Grădiniţa nr. 17 „Marinică” • Brașov
  4. Emeșe ORBAN, Grădiniţa nr. 2 • Brașov
  5. Adelina STOICA, Grădiniţa nr. 8 • Brașov
  6. Carmen STROE, Grădiniţa nr. 8 • Brașov

BUCUREȘTI

  1. Sînziana DOBRE, Grădinița Albinuța
  2. Carmen Elena GHEORGHE, Grădinița nr. 209

DE-A ARHITECTURA AFTERSCHOOL

BRAȘOV

  1. Georgeta BANU, Şcoala Gimnazială Hârseni
  2. Maria RUSU, Şcoala Gimnazială Hârseni

2014-2015

DE-A ARHITECTURA ÎN ORAŞUL MEU

ARAD

  1. Luminița GABOR, Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” • Arad
  2. Irina HENȚ, Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” • Arad
  3. Alina MIHALI, Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” • Arad

ARGEȘ

  1. Simona Elena VOICULESCU, Școala Gimnazială „Oprea Iorgulescu” • Câmpulung Muscel

BACĂU

  1. Cristina ANTOHE, Colegiul Naţional „Ferdinand I” • Bacău
  2. Maricica BADARAU, Şcoala Gimnazială nr. 10 • Bacău
  3. Ana HODOROABA, Şcoala Gimnazială nr. 10 • Bacău
  4. Anca-Gabriela ISCU, Şcoala Gimnazială nr. 10 • Bacău
  5. Maria OJOG, Colegiul Naţional „Ferdinand I” • Bacău
  6. Margareta VĂTAMĂNESCU, Colegiul Naţional „Ferdinand I” • Bacău
  7. Elena SOLOMON, Şcoala Gimnazială nr.10 • Bacău
  8. Gabriela VELICHE, Şcoala Gimnazială nr. 18 „Spiru Haret” • Bacău

BRAȘOV

  1. Dana FAZAKAS, Şcoala Gimnazială nr. 19 • Brașov
  2. Adela MARINA, Şcoala Gimnazială nr. 6 „Iacob Mureșianu” • Brașov
  3. Maria-Ana MITROFAN, Liceul Teoretic „Andrei Mureşanu” • Brașov

BUCUREȘTI

  1. Andreea ADĂMOIU, Liceul Teoretic Bilingv „Ita Wegman”
  2. Dana Cristina BĂLĂŢICĂ, Şcoala Gimnazială nr. 5 „Corneliu Popescu”
  3. Valentina BĂLȘEANU, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  4. Cornelia BĂȚĂUȘ, Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși”
  5. Nicoleta BENGHE, Liceul Teoretic Waldorf
  6. Roxana CIOPLEA, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  7. Magdalena COJOCEA, Școala Gimnazială nr. 5 „Corneliu Popescu”
  8. Paula COPĂCEL, Școala Aletheea
  9. Mioara CRISTEA, Școala Gimnazială „Luceafărul”
  10. Georgeta DICULESCU, Şcoala Gimnazială nr. 5 „Corneliu Popescu”
  11. Mioara DRAGU, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  12. Marilena FRÎNCU, Liceul Greco-Catolic „Timotei Cipariu”
  13. Cătălina Mirela GANEA, Școala Gimnazială „Hamburg” (fostă nr. 195)
  14. Mariana GHINESCU, Liceul Greco-Catolic „Timotei Cipariu”
  15. Cristina ILIESCU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  16. Filofteia MOHANU, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  17. Sandra MUSTĂCESCU, Liceul Teoretic Bilingv „Ita Wegman”
  18. Iuliana NECȘESCU, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  19. Daniela ONCETE, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  20. Doina PETREANU, Şcoala Gimnazială nr. 307
  21. Georgeta POPESCU, Şcoala Gimnazială nr. 194 „Marin Sorescu”
  22. Cezarina PSATTA, Şcoala Gimnazială nr. 150
  23. Finica ROTARU (DÂDĂL), Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  24. Cosmina STAICU, Şcoala Gimnazială nr. 5 „Corneliu Popescu”
  25. Zenovia UNGUREANU, Liceul Teoretic Waldorf
  26. Ion VERGU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”

CONSTANȚA

  1. Cornelia BRADU, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza” • Constanța
  2. Iuliana CHIRU, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza” • Constanța
  3. Rodica-Loredana HERENCIUC, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza” • Constanța
  4. Madalina LACUSTA, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza” • Constanța
  5. Mihaela RADU, Şcoala Gimnazială „Marin Sorescu” • Constanța
  6. Cristina Renata RĂDULESCU, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” • Constanța

COVASNA

  1. Doina GHEORGHINCA, Colegiul Național „Mihai Viteazul” • Sfântu Gheorghe

CLUJ

  1. Teofil BOGDAN, Școala Gimnazială „Ioan Bob” • Cluj-Napoca
  2. Anca-Livia BORZU, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” • Cluj-Napoca
  3. Simona BRIE, Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” • Cluj-Napoca
  4. Florentina MOLDOVAN, Şcoala Gimnazială „Ioan Opriş” • Cluj-Napoca
  5. Ioana Gerda PURIS, Colegiul Naţional „George Coşbuc” • Cluj-Napoca

DOLJ

  1. Alina CRISTUINEA, Școala Primară Terraveda • Craiova

IAȘI

  1. Irina BAZON, Şcoala „Varlaam Mitropolitul” • Iași
  2. Ana BUNDUC, Şcoala Gimnazială Moţca • Moţca
  3. Iolanda GRIGORAŞ, Liceul Waldorf • Iași
  4. Simona MARINICA, Şcoala „Varlaam Mitropolitul” • Iași
  5. Irina MINCA, Liceul Waldorf • Iași
  6. Eugenia NOUR, Şcoala Gimnazială „Iordache Cantacuzino” • Paşcani

ILFOV

  1. Ioana CHIRICA, Liceul Teoretic „Ioan Petruș” Otopeni • Otopeni
  2. Diana FARCAȘ, Școala Germană „Hermann Oberth” • Voluntari

MUREȘ

  1. Diana Carmen ALEXANDRU, Şcoala Gimnazială Europa • Târgu Mureș

NEAMȚ

  1. Maria LEVARDA, Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” • Roman
  2. Doinita BOGOI-MAHU, Şcoala Gimnazială nr.1 • Cordun

SIBIU

  1. Paula ADAM, Şcoala Gimnazială „Ion Luca Caragiale” • Sibiu
  2. Marta BIRO, Şcoala Gimnazială „Ion Luca Caragiale” • Sibiu
  3. Simona CÂMPEAN, Școala Gimnazială nr. 18 • Sibiu
  4. Henriette GUIB, Colegiul Naţional „Octavian Goga” • Sibiu
  5. Anneliese HELTMANN, Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” • Sibiu
  6. Monica NARTEA, Şcoala Gimnazială nr. 2 • Sibiu
  7. Ana NIREȘTEAN, Colegiul Național Pedagogic „Andrei Șaguna” • Sibiu
  8. Mirela ȘANDRU, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu
  9. Elena SĂLIȘTEAN , Şcoala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  10. Daniela MICU SÂRBU, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu
  11. Mirela TECAU, Şcoala Gimnazială nr. 4 • Sibiu

TIMIȘ

  1. Agnes-Monika BAKOS, Liceul Teoretic „Bela Bartok” • Timișoara
  2. Georgeta Gina BARNA, Liceul Teoretic „David Voniga” • Timișoara
  3. Dana BOITOS, Liceul Teoretic „Jean Luis Calderon” • Timișoara
  4. Ramona BORCOVICI, Şcoala Gimnazială nr. 25 • Timișoara
  5. Alexandrina BRADEA, Liceul Teoretic „Jean Luis Calderon” • Timișoara
  6. Brigite SZOKOB, Liceul Teoretic „Nikolaus Lenau” • Timișoara
  7. Eleonora CIOBAN, Liceul Teoretic „Jean Luis Calderon” • Timișoara
  8. Ioana DEHELEAN, Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” • Timișoara
  9. Mariana INDRIEȘ, Liceul „Grigore Moisil” • Timișoara
  10. Oana Suzanna MARINESCU, Liceul „Grigore Moisil” • Timișoara
  11. Cristina Elisabeta PAL, Liceul Teoretic „Bela Bartok” • Timișoara
  12. Cristina PALOȘ, Şcoala Gimnazială Sînandrei • Timișoara
  13. Alina PĂTRUŢ, Şcoala Gimnazială nr. 30 • Timișoara
  14. Nicoleta PETERFI, Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” • Timișoara
  15. Simona ROMA, Şcoala Gimnazială nr. 25 • Timișoara
  16. Alina Loredana RUMEGA, Şcoala Gimnazială nr. 30 • Timișoara
  17. Teodora SCHINTEIE, Şcoala Gimnazială nr. 25 • Timișoara
  18. Ottilia-Gyongyver TASI, Liceul Teoretic „Bela Bartok” • Timișoara
  19. Cecilia TODEA, Şcoala Gimnazială nr. 30 • Timișoara

DE-A ARHITECTURA MINI

BUCUREȘTI

  1. Elena IONESCU, Mark Twain International School

CONSTANȚA

  1. Daniela TRESINA, Școala Gimnazială „George Enescu” • Năvodari

CLUJ

  1. Aurelia BOGDAN, Școala Gimnazială „Ioan Bob” • Cluj-Napoca
  2. Corina DROCAŞ, Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă • Cluj-Napoca
  3. Gianina VANCA, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” • Cluj-Napoca

2013-2014

DE-A ARHITECTURA ÎN ORAŞUL MEU

ARAD

  1. Simona CAUCA, Liceul De Artă „Sabin Drăgoi” • Arad
  2. Rodica COZLAC, Școala Gimnazială nr. 21 • Arad
  3. Alina MIHALI, Colegiul Național „Elena Ghiba Birta” • Arad
  4. Tițiana ȚIGAN, Școala Gimnazială nr. 21 • Arad

BRAȘOV

  1. Carmina VAKULOVSKI, Liceul „Andrei Mureșanu” • Brașov

BUCUREȘTI

  1. Georgiana ANDREI, Școala Gimnazială nr. 129
  2. Cristiana BOCA, Școala Primară Step by Step
  3. Rodica CONSTANTINESCU, Școala Gimnazială nr. 51
  4. Georgeta DUMITRU, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu” (fostă nr. 139)
  5. Diana FARCAȘ, Școala Germană „Hermann Oberth”
  6. Ecaterina HAIDUC, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  7. Cristina ILIESCU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”
  8. Nicoleta LAZĂR, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  9. Liliana NEACȘU (VERDES), Școala Gimnazială nr. 51
  10. Daniela ONCETE, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  11. Ani PÂRVU, Liceul Teoretic „Ioan Petruș” Otopeni
  12. Mihaela PETRE, Liceul Teoretic Bilingv „Miguel de Cervantes”
  13. Ileana PREDA, Școala Gimnazială „Mircea Sântimbreanu” (fostă Nr. 139)
  14. Andreea PRISLOPAN, Liceul Teoretic „Jean Monnet”
  15. Niculina SLOBOZEANU, Liceul Greco-Catolic „Timotei Cipariu”
  16. Ileana ȘTEFĂNESCU, Școala Gimnazială nr. 51
  17. Stela VIZIREANU, Școala Europeană București
  18. Școala Montessori București
  19. Cambridge School of Bucharest

CLUJ

  1. Simona SARKOZI, Colegiul Național „George Coșbuc” • Cluj-Napoca
  2. Gianina VANCA, Colegiul Național „Emil Racoviță” • Cluj-Napoca

MUREȘ

  1. Katerina Anabella HOLIRCA, Școala Germană nr. 4 • Reghin
  2. Gerlinde TĂMĂŞAN, Școala Germană nr. 3 • Reghin

COVASNA

  1. Rodica COSTACHE, Școala Gimnazială „Nicolae Colan” • Sfântu Gheorghe
  2. Mona MACOVEI, Colegiul Național „Mihai Viteazu” • Sfântu Gheorghe
  3. Maria MUSTEAȚĂ, Școala Gimnazială „Nicolae Colan” • Sfântu Gheorghe

SIBIU

  1. Mihaela BODEA, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  2. Anca CARMEN, Școala Gimnazială nr. 18 • Sibiu
  3. Simona CÂMPEAN, Școala Gimnazială nr. 18 • Sibiu
  4. Elke DENGEL, Școala Gimnazială nr. 2 • Sibiu
  5. Elena GEAMĂNU, Școala Gimnazială nr. 18 • Sibiu
  6. Daniela MICU SÂRBU, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu
  7. Ana NIREȘTEAN, Colegiul Național Pedagogic „Andrei Șaguna” • Sibiu
  8. Aida PETRE, Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” • Sibiu
  9. Cristina PRODEA, Școala Gimnazială nr. 18 • Sibiu
  10. Mirela ȘANDRU, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu
  11. Elena SĂLIȘTEAN, Școala Gimnazială nr. 4 • Sibiu
  12. Gabriela SORICA, Școala Gimnazială „Regina Maria” • Sibiu

TIMIȘ

  1. Liliana Renatte ACIMOV POPESCU, Școala Gimnazială nr. 19 • Timiș
  2. Ingrid Ramona BARDĂȘAN, Școala Gimnazială nr. 30 • Timiș
  3. Alexandrina BRADEA, Liceul „J. L. Calderon” • Timiș
  4. Simona Alina GHERAN, Școala Gimnazială nr. 19 • Timiș
  5. Constantin GUTU, Colegiul de Artă • Timiș
  6. Angelica Ramona IANCOVICI, Școala Gimnazială nr. 19 • Timiș
  7. Alina INDOLEANU, Școala Gimnazială nr. 25 • Timiș
  8. Zena LUCA, Școala Gimnazială nr. 19 • Timiș
  9. Valerica MANEA, Școala Gimnazială nr. 19 • Timiș
  10. Oana Suzana MARINESCU, Liceul Teoretic „Grigore Moisil” • Timiș
  11. Aurelia PĂTRUȚ, Școala Gimnazială nr. 30 • Timiș
  12. Delia POP, Școala Gimnazială nr. 19 • Timiș
  13. Mariana POPESCU, Școala Gimnazială nr. 19 • Timiș
  14. Felicia Cristina POPOVICI, Liceul Teoretic „Grigore Moisil” • Timiș
  15. Alina ROSA, Liceul Teoretic „William Shakespeare” • Timiș
  16. Emese-Orsolya STAN, Liceul Teoretic „Bartók Béla” • Timiș
  17. Ildiko VARGA, Liceul Teoretic „Bartók Béla” • Timiș
  18. Liliana VASILE, Liceul Teoretic „William Shakespeare” • Timiș

2012-2013

DE-A ARHITECTURA ÎN ORAŞUL MEU

BUCUREȘTI

  1. Alexandra ACASANDREI, Liceul Greco-Catolic „Timotei Cipariu”
  2. Victoria Violeta PĂDURARU, Școala Gimnazială nr.139 „Mircea Sântimbreanu”
  3. Roxana PRICOP, Școala Gimnazială „Anastasia Popescu”
  4. Liliana ŢIGĂU, Școala Gimnazială „Sfântul Silvestru”

ILFOV

  1. Dana ENE/Monica MAURER, Școala Americană București
  2. Diana FARCAŞ, Școala Germană „Hermann Oberth”
  3. Sevil LĂZĂRESCU, Little London

Puteţi consulta şi lista voluntarilor arhitecţi, urbanişti, peisagişti, designeri, ingineri aici.

Comments are closed.